Skip to content
Geriausi 2021 metų stalo žaidimai

Populiariausi 2021 metų stalo žaidimai – TOP 10

Pristatome geriausių 2021-ųjų metų stalo žaidimų TOP 10! Šie žaidimai buvo patys perkamiausi ir populiariausi tarp Jūsų.

Nors ir paženklinti pandemijos, tai buvo iš tiesų fantastiški metai – į hobį įsitraukė daugybė naujų žmonių, stalo žaidimus kaip kokybišką laisvalaikio praleidimo būdą atrado šeimos, vaikai ir suaugusieji. Džiaugiamės prisidėję prie šio pomėgio populiarinimo, 2021 metais dienos šviesą išvydo daugybė širdžiai mielų „Brain Games“ projektų ir lietuviškai išleistų žaidimų. Koks gi tas populiariausiųjų stalo žaidimų dešimtukas?

10. CATAN

Pradėsime nuo dešimtosios pozicijos, kurioje įsitaisė tikra stalo žaidimų legenda – CATAN. Žaidimas buvo išleistas 1995 m., užkariavo viso pasaulio žaidėjų širdis ir tai daro iki šiol. Kur slypi toks žaidimo populiarumas?
Visų pirma, tai žaidimas, kuris lengvai prieinamas visiems. Jį nesudėtinga išmokti ir žaisti. Dėl kauliukų, resursų rinkimo ir derybų mechanikų žaidėjai yra nuolatos įtraukti į procesą. Peržaidžiamumo faktorius dėl skirtingo lentos išdėstymo yra itin didelis, tai leidžia žaidimą žaisti dar ir dar. Ir nors teoriškai yra 5 skirtingi taškų rinkimo būdai, yra šimtai skirtingų strategijų, kaip pasiekti pergalę.
Na ir be abejonės, tema – salos atradimas ir jos prisijaukinimas puikiai atitinka nuostabos jausmą. Nuostabos, kuri apima atrandant stalo žaidimo pasaulį. O „Katano salos naujakuriai“ daug kam tapo būtent tokiu – vartus į stalo žaidimų pasaulį atveriančiu žaidimu.

Katano salos naujakuriai

9. PIGASUS

Devintoje vietoje smagu sutikti lietuvio stalo žaidimų kūrėjo Určio Šulinsko žaidimą PIGASUS. Určio žaidimai skina apdovanojimus ir yra pripažinti pasauliniu lygiu. Jo žaidimai pasižymi išskirtinumu ir netradiciniais žaidimo mechanikų sprendimais. Būtent už PIGASUS ir strateginį žaidimą PLANET apdovanojimuose „2019 Toy & Game Innovation Awards“ stalo žaidimų kūrėjas pelnė kylančios metų žvaigždės („Rising star innovator of the year“) titulą. 2020-aisiais netruko ateiti ir stalo žaidimų „Oskaras“ – metų vaikų žaidimo titulą („Kinderspiel des Jahres 2020“) pelnė U. Šulinsko sukurtas žaidimas „Speedy Roll“.

PIGASUS yra greitas reakciją lavinantis žaidimas, kurio metu turite pastebėti gyvūnų kombinacijas. Iš pirmo žvilgsnio, tai neatrodo kažkas, ko dar nebuvome matę stalo žaidimų pasaulyje. Tačiau esmė slypi tame, kad kortose pavaizduoti fantastiški dviejų gyvūnų deriniai – pamačius juos, nori nenori nusišypsai ir klausi savęs – ar tai krabaryklis? Krokodilžirafė? Drambliasraigė? Žaidimo tikslas – kuo greičiau surasti dvi kortas, kurios „priklauso“ tam pačiam gyvūnui ir griebti paršelį Pigasą. Genialu, paprasta ir fantastiškai smagu vienu metu.

Stalo žaidimas „Pigasus“

8. PEREKUPAI

Aštuntoje vietoje atsiduria dar vienas lietuviškas superhitas – stalo žaidimas ne visai šeimai PEREKUPAI. Du pirmieji jo tiražai buvo tiesiog šluote iššluoti, o trečiojo dar teks palaukti. Tokia sėkmė neatsitiktinė – žaidimo veiksmas vyksta „laukinių 90-ųjų“ automobilių turguje. Žaidėjai žaidžia už perekupus, o žaidimo tikslas – užkalti penkis gabalus žalių stumdant dėvėtas tačkas.
Kiekvienam lietuviui artima tema perteikta ypatingai gerai – žaidime gausu įvairaus žargono: nuo perekupų ir mechanikų terminų iki gatvinio bazaro. Kad nepasimesti tarp babinų, prakladkių, moldingų ir kitų gerų dalykų, prie žaidimo pridėtas žodynėlis su slengo paaiškinimais ir kitais smagumynais. O vien ko vertos fantastiškos žaidimo iliustracijos...
Laukiame trečiojo tiražo, o iki tol ieškokite PEREKUPŲ iš antrų rankų, iš po prekystalių, Facebook‘o grupėse ir skelbimų portaluose. Kaip sako žaidimo autoriai, nesisuksi – negyvensi.

Stalo žaidimas ne visai šeimai „Perekupai“

7. SHIT HAPPENS

Septintoje vietoje – vakarėlių žaidimas suaugusiems SHIT HAPPENS.
SHIT HAPPENS yra toks juokingas ir toks beprotiškas, kaip ir pats gyvenimas. Kiekviena korta vaizduoja kokį nors įvykį ar siaubingą nutikimą, kuris atsitiko, ar galėtų atsitikti jums (linkime, kad to nebūtų, žinoma). Emocinės sveikatos ekspertai įvertino visus šiuos įvykius skalėje nuo 1 iki 100 ir žaidėjai turi išdėstyti kortas tinkamu eiliškumu. Kokie tie įvykiai? Pvz. BŪTI UŽPULTAM BIČIŲ SPIEČIAUS ar PAMATYTI SAVO TĖVĄ NUOGĄ. Kas baisiau? Rinktis jums.

 Stalo žaidimas SHIT HAPPENS

6. CARCASSONNE

Tik išskirtiniai ir patys geriausi stalo žaidimai įveikia laiko egzaminą ir užsitarnauja klasikos vardą. Vienas tokių – didžiulę įtaką savo sričiai padaręs ir dvidešimties metų jubiliejų pasitikęs stalo žaidimas CARCASSONNE.
Ta proga pristatėme jubiliejinį, išskirtinio grožio CARCASSONNE 20-mečio leidimą. Naujasis leidimas puikuojasi prabangiu ir išskirtiniu dizainu, paauksuotomis raidėmis ir beveik švytinčiais komponentais. Nepaisant to, „Carcassonne“ lieka ištikimas sau ir savo fanams, todėl žaidimas yra suderinamas su visais iki šiol pasirodžiusiais papildymais. Visų, įsigijusių naująjį leidimą, laukia ir naujos žaidimo lentelės, papildančios klasikinį žaidimą ir pridedančios dar daugiau įvairovės. Taip pat galite suasmeninti savo žmogiukus, papuošdami juos lipdukais. Žemėlapyje vingiuos ilgesnė upė, o naujas mini papildymas ir veiksmai suteikia klasikiniam žaidimui naujų spalvų.

 Stalo žaidimas „Carcassonne“

5. EXIT: Apleista trobelė

Penktoje vietoje esantis žaidimas padeda perkelti pabėgimo kambario atmosferą ant jūsų stalo. Tai „EXIT: Apleista trobelė“, pirmasis lietuviškai išleistos EXIT žaidimų serijos žaidimas. Verta paminėti, kad šiuo metu lietuviškai išleisti jau keturi EXIT serijos žaidimai. Jeigu sudėtumėme juos kartu, visa EXIT žaidimų serija atsidurtų antroje TOP‘o vietoje.
Nenuostabu, kad lietuviai pamėgo EXIT žaidimus. Tai unikali pabėgimo kambario patirtis, kupina paslapčių, gudrių galvosūkių ir pačių įdomiausių istorijų. Ir ją visą galite patirti tiesiog savo namuose! Jei dar nebandėte, rekomenduojame pradėti nuo „Apleistos trobelės“. O jei norėsis dar, įsigykite „Slaptą laboratoriją“, „Faraono kapą“, ar „Numirėlį Rytų eksprese“. Ar išsigąstumėt, jei atvykę medicininio tyrimo, atsidurtumėte keistoje, tuščioje laboratorijoje užrakintomis durimis? O gal pabudo nuotykių dvasia ir aplankysite Egipto piramides?
Žaidimus gali žaisti nuo 1 iki 4 žaidėjų, tad pabėgimo kambario atmosferą namuose galėsite pajusti tiek su visa šeima, tiek su draugais. Verta paminėti, kad tai – unikali ir vieną kartą patiriama patirtis. Gali prireikti žaidimo detales lankstyti, karpyti, rašyti ant jų. Tačiau žaidimo kaina yra patraukli, o unikalus potyris yra visapusiškai to vertas.

Stalo žaidimas EXIT: apleista trobelė

4. SABOTEUR

Ketvirtoje vietoje – populiarusis SABOTEUR. Visiems puikiai pažįstamas kortų žaidimas apie aukso ieškančius nykštukus ir bandančius jiems sutrukdyti diversantus nenustoja savo populiarumo.
Ar tai stebina? Tikriausiai ne, kadangi nedidukas kortų žaidimas yra nesudėtingas ir garantuoja linksmus ginčus bei diskusijas. Kitas didelis jo privalumas, kad žaidimą gali žaisti net iki 10 žmonių, o užtrunka jis mažiau nei valandą, tad „Saboteur“ — puikus būdas didelėms kompanijoms smagiai praleisti laiką prie vieno stalo.

 Stalo žaidimas „Saboteur“

3. IQ PUZZLER PRO

Trečioje vietoje įsitaisė IQ PUZZLER PRO. Nors šis populiarusis loginis žaidimas ne visai telpa į stalo žaidimų kategoriją, tačiau kiekvienas SMART GAMES loginis žaidimas-galvosūkis turi skirtingas temas ir inovatyvias žaidimo mechanikas, galima rasti tiek kelionines, tiek žaidžiamas ant stalo SMART GAMES žaidimų versijas. Šiaip ar taip, IQ PUZZLER PRO yra vienas mėgstamiausių mūsų klientų žaidimų. Net 120 skirtingo lygio užduočių – tiek 2D, tiek 3D dimensijose – leidžia žaidimu mėgautis ilgai. Žaidimas taip pat yra kompaktiškas ir tobulas pasiimti į keliones. Kitas privalumas – skirtingi užduočių lygiai. Žaidimu gali mėgautis tiek vaikai, tiek ir suaugusieji, toks universalumas prisideda prie nepaprastos IQ PUZZLER PRO sėkmės ir populiarumo.

IQ PUZZLER PRO

2. GALVOK

Į antrą vietą neregėtu greičiu, atsiradęs prekyboje tik metų pabaigoje, vos ne į pačią viršūnę įsiveržė žaidimas „galvOK“. Iš pradžių jis užkariavo televiziją, radiją ir internetą, tada įgavo stalo žaidimo formą ir atkeliavo į jūsų namus. Dabar įdomūs, sukti, šmaikštūs ir mokslu paremti klausimai telpa vienoje dėžutėje. Lietuva yra pamišusi dėl protmūšių, intelektinio tipo žaidimų, tad „galvOK“ sėkmė tikrai nestebina. Visiems tokių žaidimų fanams „galvOK“ tiesiog būtina turėti savo kolekcijoje.

Stalo žaidimas „GalvOK“

VERTI PAMINĖJIMO

Prieš pereinant į pirmąją poziciją, trumpai paminėkime žaidimus, kurie liko šalia TOP 10 ribų. Štai jie:


11. CODENAMES
12. THE MIND
13. PANDEMIC
14. SPARNUOTIEJI
15. EXIT: Slapta laboratorija
16. IQ CIRCUIT
17. CORTEX CHALLENGE
18. SABOTEUR: FOREST
19. TICKET TO RIDE: EUROPE
20. CARDS AGAIN HUMANITY


Taip pat verta paminėti, kad vos per plauką nuo TOP 20 liko geriausias 2021 m. žaidimas MICROMACRO, bet tai yra tikrai puikus rezultatas, turint omenyje tai, kad jo sulaukėme vos gruodžio mėnesį.

1. BLACK STORIES

Galiausiai šokame į pirmąją poziciją ir joje išvystame BLACK STORIES žaidimų seriją. Nusprendėme, kad net neverta skaidyti BLACK STORIES žaidimų atskirai, kadangi TOP 10 būtų panašus ne į stalo žaidimų TOP 10, o į BLACK STORIES žaidimų serijos pristatymą. Tai akivaizdžiai geriausias ir labiausiai jums patikęs žaidimas 2021-aisiais metais.
BLACK STORIES galima žaisti visur, kur bebūtum ir šiais metais lietuviškai išleistų BLACK STORIES gerokai pagausėjo. Šiuo metu siūlome net 6 skirtingus BLACK STORIES leidimus: originalųjį BLACK STORIES, SHIT HAPPENS, REAL CRIME, FUNNY DEATH, EPIC FAILS ir mokyklinio amžiaus vaikams ir jaunimui skirtą SCHOOL STORIES.

Black Stories
Jei kartais dar negirdėjote apie šį žaidimą (o tai menkai tikėtina) – „Black Stories“ yra paslaptingos ir kartais šiurpinančios mįslės paaugliams ir suaugusiems. Žaidėjai bando atkurti nusikaltimą ar paslaptingą įvykį uždavinėdami tinkamus klausimus ir spėliodami įvykius, kurie nuvedė link kortelėje minimos užuominos.
Pats populiariausias BLACK STORIES serijos žaidimas 2021 metais buvo BLACK STORIES: SHIT HAPPENS. Jame surinktos tikrais įvykiais paremtos istorijos iš pačių absurdiškiausių situacijų.
Žaidimas iš tiesų turi daugybę privalumų. Jį galima žaisti praktiškai visur – kelionėje, namie, prie ežero, vakarėlyje, stovyklose, pirtyje, kur tik nori. Jis taip pat puikiai tinkamas didelei grupei. Vienas žmogus tampa „pasakotoju“, o istoriją bandančių išsiaiškinti žmonių grupė gali būti praktiškai neribota.

Black Stories - žaisk visur
Taigi, toks buvo 2021 metų BRAIN GAMES populiariausių stalo žaidimų dešimtukas. Kokius žaidimus iš šio TOP dešimtuko (ar dvidešimtuko) turite jūs? Kurie labiausiai patinka? Kurios iš užimtų pozicijų labiausiai nustebino? Parašykite komentaruose!

Ankstesnis straipsnis Lietuviški stalo žaidimai: apie užkerėtas Baltų žemes, „Oskarą“ nuridenusį ežiuką ir „Perekupų“ magiją
Kitas straipsnis Pirkdamas „Sparnuotuosius“ prisidedi prie Lietuvos paukščių išsaugojimo!

Palikti komentarą

Komentarai turi būti patvirtinami prieš juos publikuojant

* Reikalingi laukai