Skip to content
Dovanų idėjos vaikams

Kalėdinių dovanų gidas: dovanų idėjos vaikams

Tęsdami tinklaraščio įrašus apie įvairias stalo žaidimų rūšis, šį kartą dėmesį skirsime mažiausiems šeimos nariams. Rasti tinkamą dovaną vaikams gali būti tikras iššūkis. Dar daugiau, kartais atrodo beveik neįmanoma surasti tokią dovaną, kuri po kelių savaičių jiems neatsibostų. Tačiau nesijaudinkite! Čia pristatysime keletą pamėgtų ir populiarių žaidimų, kurie šiemet gali atsidurti ir po jūsų kalėdine eglute.

Žinoma, tiesiog sudėti visų žaidimų vaikams į vieną krūvą negalime, nes jie skiriasi tiek pagal savo tematiką, tiek pagal žaidėjų amžių, todėl šiame tinklaraštyje stengsimės pateikti po keletą žaidimų kiekvienai situacijai.

Magnetiniai konstruktoriai įvairaus amžiaus vaikams


Vaikams nuo vienerių metų siūlomi įvairūs magnetiniai konstruktoriai „SMARTMAX“, kurie puikiai tinka mažoms vaikų rankytėms. Be to, konstrukciją laikantys magnetai yra pakankamai stiprūs, kad vaikai galėtų lengvai surinkti įvairius architektūrinius stebuklus, ir pakankamai silpni, kad jie galėtų juos išardyti ir vėl perdaryti pagal savo norus.

SMART MAX

Šie konstruktoriai iš serijos „Mano pirmasis“ priklauso skirtingoms temų grupėms ir yra įvairių formų. Leiskite savo vaikui sukurti skirtingus namų ūkio ar safario gyvūnus, dinozaurus ar net savo vaizduotės būtybes, kurias jie gaus sujungdami kelis gyvūnus į vieną.

Vaikams nuo penkerių metų siūlomi „GEOSMART“ konstruktoriai, suteikiantys galimybę kurti motorizuotas kosmoso tyrinėjimo transporto priemones ir išreikšti vaizduotę vykstant į Mėnulio tyrinėjimo misijas!

Konstruktoriai yra puikus pasirinkimas patiems mažiausiems, nes padeda lavinti kūrybiškumą ir loginį mąstymą.

GEOSMART

Edukaciniai žaidimai


Jeigu norite žaidimo, kuris būtų ne tik linksmas, bet ir lavinamasis, turėtumėte pasirinkti žaidimą „Meškučiai skaičiuoja“! Tai sudėties ir atimties mokantis stalo žaidimas, kuriame vaikai įdomia forma susipažįsta su skaičių pasauliu. Žaidėjai ieško žemuogių, jomis mainosi, mokosi dalintis, o svarbiausia – mokosi sudėties ir atimties, taip pat skirti dešinę ir kairę puses.

„Trys maži paršiukai“ – tai ne tik populiari vaikiška pasaka, bet ir edukacinis galvosūkis vaikams nuo trijų metų. Jame yra 48 įvairaus sudėtingumo užduotys garsiosios pasakos tema. Vadovaudamiesi užduočių knygelėje pateiktomis instrukcijomis ant žaidimo lentos padėkite paršiukus ir vilką. Tada sudėkite detales ant žaidimo lentos taip, kad paršiukai žaistų lauke, jei vilkas toli, ir savo namuose, jei vilkas yra ant žaidimo lentos.

Smart Games

Yra ir daugiau skirtingų „Smart Games“ galvosūkių, ne tik paršiukų tema. Kiekvienas galvosūkis pateikia naujų iššūkių, siūlo įvairių žaidimo principų bei yra tinkamas konkrečiam žaidėjų amžiui nuo trijų metų iki suaugusiųjų.

Šiuos galvosūkius galima spręsti ir žaidžiant komandoje su kitais žaidėjais, ir atskirai.

Žaidimas su kauliukais „Story Cubes“ puikiai tiks tiems, kurie nori tobulėti ir išbandyti savo kūrybiškumo ribas. Ridenkite specialius kauliukus ir stenkitės visas iliustracijas sujungti į vieną istoriją. Žaidimo dizainas labai patogus, todėl žaidimą lengvai galima pasiimti su savimi ir žaisti beveik bet kur.

Pirmieji stalo žaidimai mažiesiems žaidėjams


Stalo žaidimai turi labai skirtingas žaidėjų amžiaus ribas, tačiau įmanoma rasti ir įdomių žaidimų, kuriuos vaikai galėtų žaisti su draugais, broliu, sese ar net su visa šeima. Pavyzdžiui, metų žaidimu vaikams 2020 metais pripažintas lietuvių autoriaus Určio Šulinsko žaidimas „Speedy Roll“. Jame žaidėjai ridendami specialų ežiuko kamuoliuką renka įvairias rudens gėrybes ir juda į priekį žaidimo lentoje. Viena iš geriausių žaidimo savybių yra ta, kad jį galite žaisti ir kaip varžybas tarp kelių ežiukų, ir bendradarbiaudami komandoje, kai visi stengiatės padėti vienam ežiukui atitrūkti nuo lapės.

Stalo žaidimas „Speedy Roll“

Vienas iš labiausiai pripažintų žaidimų vaikams yra „Outfoxed“. Jis tinka vaikams nuo ketverių metų, tačiau jį smagu žaisti ir su visa šeima. Tai taip pat yra komandinis žaidimas, todėl čia nebus nusiminusių dėl to, kad kitas žaidėjas jį įveikė. Šiame žaidime jūs tapsite detektyvais, rinksite įkalčius ir ieškosite kaltininkės lapės, kuri pavogė skanųjį pyragą. Reikia skubėti, nes lapė bandys pasprukti su skaniu grobiu!

Stalo žaidimas „Outfoxed“

Jeigu ieškote ko nors greitesnio ir dinamiškesnio, tuomet siūlome žaidimą „Speed Colors“! Tai labai paprastas žaidimas, kuriame visi žaidėjai ima specialias kortas, kurių vienoje pusėje yra spalvotas paveikslėlis, o kitoje – juodai baltas. Įsiminkite paveikslėlio spalvas, apverskite kortą ir stenkitės ją kuo greičiau teisingai nuspalvinti. Žaidimo rinkinyje yra specialūs flomasteriai, kuriuos galima lengvai nutrinti, todėl kortas galima naudoti pakartotinai.

Stalo žaidimas „Speed Colors“Unikaliame žaidime „Coconuts“ žaidėjai specialia beždžionių katapulta laido kokosus į puodelius ir iš jų stato piramidę. Žaidėjas, kuris pirmasis pastato šešių puodelių piramidę, laimi žaidimą. Tik jūs niekada nesate saugūs, nes jei kitas žaidėjas įmes kokoso riešutą į jūsų puodelį, jis jį iš jūsų atims! Tai smagus žaidimas ir vaikams, ir suaugusiems!

Stalo žaidimas „Coconuts“

Puikus pasirinkimas žaisti kartu su vaiku yra kooperaciniai žaidimai, tokie kaip „Farm Rescue“. Vaikai turi neabejotiną pranašumą šiame žaidime – savo atmintį! Jei visi gyvūnų kvadratai yra užversti žemyn arba ūkininkas pagauna vilką, žaidėjai laimi kartu ir išgelbėja ūkį. 

Stalo žaidimas FARM RESCUE

 

Maži kortų žaidimai


Jei ieškote mažesnės dovanos, tinkamas pasirinkimas gali būti maži kortų žaidimai. Žaidimas „LAMA“, kuris 2019 m. buvo nominuotas metų žaidimo kategorijoje, yra įdomus mažas žaidimas, kuriame žaidėjai stengiasi kuo greičiau atsikratyti savo kortomis. Tai greitas ir paprastas kortų žaidimas, kurio autorius vienas garsiausių visų laikų žaidimų kūrėjų – Reineris Knizia.

Kortų žaidimas "Lama"

Garsusis mįslių žaidimas „Black Stories“ dabar prieinamas ir vaikams tinkamu formatu –„School Stories” (liet. mokyklinės istorijos). Žaidimo vedėjas paima kortelę ir perskaito užuominą apie tai, kas nutiko mokykloje. Tada likę žaidėjai užduoda klausimus, į kuriuos galima atsakyti tik „taip“ arba „ne“, ir stengiasi išsiaiškinti visą istoriją, kurią žino tik žaidimo vedėjas. Paprastas ir greitas žaidimas, kurį galima žaisti bet kur.

Kortų žaidimas „Black Stories School Stories Junior"

Jeigu ieškote linksmo vakarėlio žaidimo, atkreipkite dėmesį į „Yogi“. Šiame žaidime žaidėjai išbando savo kūno galimybes ir lavina koncentracijos įgūdžius. Kiekviename žingsnyje žaidėjai paima kortą ir atlieka joje parašytą užduotį. Kiekviena užduotis turi būti tęsiama visą žaidimo laiką. Žaidimui tęsiantis, žaidėjams bus vis sunkiau atlikti visas savo užduotis. Žaidimą laimi tas žaidėjas, kuriam visas užduotis pavyksta atlikti ilgiausiai! Šis žaidimas bus labai įdomus tiek vaikams, tiek suaugusiems.

Visus šiuos ir daugybę kitų žaidimų vaikams ir suaugusiems rasite „Brain Games“ internetinėje parduotuvėje. Neatidėliokite kalėdinių dovanų pirkimo paskutinei minutei ir šventėms pasiruoškite laiku!

VISI DOVANŲ VAIKAMS GIDO ŽAIDIMAI VIENOJE VIETOJE

Ankstesnis straipsnis Kalėdinių dovanų idėjos iki 20 EUR
Kitas straipsnis Kalėdinių dovanų gidas: stalo žaidimai šeimai

Palikti komentarą

Komentarai turi būti patvirtinami prieš juos publikuojant

* Reikalingi laukai