Skip to content
Kalėdinių dovanų gidas visai šeimai

Dovanų idėjos kalėdoms: stalo žaidimai šeimai

Kartu su šventėmis atkeliavo ir Kalėdinių dovanų karštinė. Jei dar neišsirinkote, ką dovanosite šiais metais, nesijaudinkite – mes jums padėsime!

Kad išvengtumėte paskutinės minutės dovanų pirkimo panikos, rekomenduojame ruoštis Kalėdoms iš anksto. Puikų stalo žaidimą visai šeimai išsirinkti galite net ir nekėlę kojos iš namų.

Kodėl stalo žaidimai yra tobula dovana?

Pirmiausiai, stalo žaidimai kaip dovana tikrai nėra vien graži dėžė su kaspinu ant viršaus. Visa esmė slypi šių dėžių viduje – dovanodami stalo žaidimus, jūs dovanojate nesuskaičiuojamas džiaugsmo ir pozityvių emocijų valandas. Didelė tikimybė, kad ir jūs prisijungsite prie būsimų žaidimų. Tokiu atveju, dovanojate gerą laiką ne tik brangiausiems žmonėms, bet ir sau!

Stalo žaidimas nėra ir sezoninė dovana, kurią išsitrauki iš lentynos tik tada, kai oras leidžia. Jei išsirinksite tinkamą žaidimą, jis reguliariai atsidurs ant jūsų stalo ir suteiks daugybę nepamirštamų akimirkų ir kokybiškai praleisto laiko. Įsimintiniausios stalo žaidimų partijos išlieka atmintyje ilgam... Būna, kad ir visam gyvenimui.

Įspūdingo grožio naujiena, kuri sužavės šeimos narius

Pats naujausias mūsų lokalizuotas stalo žaidimas „Living Forest“ dar šiais metais laimėjo „Kennerspiel des Jahres“ metų žaidimo titulą. Tai įspūdingo grožio ir dizaino žaidimas, kuriame tapsite miško dvasia ir stengsitės išgelbėti šventąjį mišką nuo Onibi liepsnų. 

Tema perteikta tiesiog fantastiškai – žaidimo mechanikos elegantiškai sąveikauja tarpusavyje, o trys skirtingi pergalės būdai suteikia žaidimui dinamiškos įvairovės. „Living Forest“ taisyklės greitai perprantamos, jis trunka trumpiau, nei kitas stalo žaidimo šeimai favoritas „Sparnuotieji“, kurį dar būtinai paminėsime.

Living Forest

Pats žaidimo procesas, galima sakyti, atpalaiduojantis ir neperkraunantis smegenų – atvertus gyvūnų sergėtoju kortas atliekami du skirtingi veiksmai, tokie kaip medžių sodinimas, liepsnų gesinimas, naujų gyvūnų sergėtojų pritraukimas, ėjimas dvasių ratu ir pan. Tačiau žaidimas gilesnis nei gali pasirodyti – daug kas priklauso nuo kitų žaidėjų veiksmų ir nėra vientiso kelio į pergalę.

„Living Forest“ bus sužavėti ir vaikai, ir suaugusieji. Rekomenduojamas amžius – nuo 10 metų, tačiau jei esate žaidę stalo žaidimus ir anksčiau, galima drąsiai bandyti ir nuo aštuonerių.

Living Forest

Moderni klasika visai šeimai

Ne kiekvienas yra užkietėjęs stalo žaidimų entuziastas. Jei tik susipažįstate su šiuo žaviu hobiu, galima pradėti nuo vadinamųjų „gateway“ žaidimų, atveriančių vartus į stalo žaidimų pasaulį. Jie nesudėtingi, žavūs ir užkabinantys taip, kad norisi žaisti dar ir dar.

Jau 25 metus viso pasaulio šeimos žaidžia stalo žaidimą „Katano salos naujakuriai“, arba tiesiog „Catan“. Tai žaidimas, skirtas 3-4 žaidėjams, kuriame žaidėjai atvyksta į Katano salą, stato kaimus ir miestus, renka resursus ir varžosi, kas taps geriausiu naujakuriu.

Katano salos naujakuriai
„Catan“ ne veltui yra vienas populiariausių visų laikų stalo žaidimų, pradėjęs tikrą stalo žaidimų aukso amžių. Tai stalo žaidimas, kuris prieinamas visiems – jį lengva išmokti ir žaisti, žaidimo mechanikos unikalios ir įdomios. Be to, žaidėjai yra įtraukti į žaidimą dėl nuolatinių derybų ir komunikavimo.

Kitas legendinis stalo žaidimas visai šeimai yra „Carcassonne“, kuriame žaidėjai dėlioja lenteles ir kuria viduramžių miestą. Ant lentelių padedami žmogiukai (myplai) tampa plėšikais, riteriais ar vienuoliais ir pelno taškus, o daugiausiai taškų surinkęs žaidėjas laimi žaidimą. Kiekvienas ėjimas susideda vos iš kelių paprastų veiksmų: 1. imate lentelę, 2. padedate lentelę, prijungdami ją prie kitų viduramžio miesto lentelių 3. jei norite, galite padėti žmogeliuką ant tos lentelės 4. pelnote taškus. „Carcassonne“ patiks visai šeimai – tai yra puikus žaidimas 2-5 žaidėjams.

„Carcassonne“ stalo žaidimas

„Splendor“  elegantiškos strategijos žaidime žaidėjai kolekcionuoja brangakmenius, perka kortas ir bando tapti įtakingiausiais Renesanso epochos pirkliais. Tai įtraukiančiai paprastas žaidimas, kurį praturtina istorinės detalės ir nuostabūs žaidimo komponentai.

Stalo žaidimas „Splendor“

Na, o jeigu jau bandėte „Catan“ ar „Carcassonne“ ir norite išmėginti kažką panašaus, pasvarstykite apie „Stone Age“. Labai lengvai išmokomas ir išmokstamas, puikiai žaidžiasi ir dviese, ir trise, ir keturiese. Žaidėjai siunčia savo genties narius įsigyti įvairių medžiagų, maisto ir atlikti kitus dalykus, kuriuos reikėjo daryti kasdien akmens amžiaus eroje. Negana to, „Stone Age“ turi labai gerą sėkmės ir planavimo pusiausvyrą – visi šie dalykai lemia tai, kad jis vėl ir vėl vis atsidurs ant jūsų stalo!

Stalo žaidimai šiek tiek pažengusiems

Jei „Catan“ ar „Carcassonne“ išsirinkote praėjusiais metais, šį kartą vertėtų pagalvoti apie žaidimus, kurie yra mažumėlę (bet ne pernelyg) sudėtingesni, bet su daugiau strateginių galimybių.

Fantastiškas pasirinkimas tokiu atveju yra „Sparnuotieji“ (Wingspan) – žaidimas su stulbinančio grožio komponentais ir puikiai perteikta paukščių tema. Jame rinksite pačių įvairiausių paukščių kortas, pridėsite jas į savo draustinių buveines ir iš paukščių savybių kursite galingas kombinacijas. Ir visa tai – lietuvių kalba!

Sparnuotieji

Vienas žinomiausių stalo žaidimų kanalų „Dice Tower“ šį žaidimą išrinko Nr.1 visų laikų „publikos mylimiausių“ (People‘s choice) stalo žaidimų sąraše. O žaidimas pasirodė tik 2019 metais! Negana to, boardgamegeek.com jis yra pirmoje vietoje būtent stalo žaidimų šeimai kategorijoje.

Kitas vienas tituluočiausių stalo žaidimų, 7 Wonders taip pat išverstas į lietuvių kalbą. Jame žaidėjai traukia kortas, stato vieną iš septynių pasaulio stebuklų, renka taškus pačiais įvairiausiais būdais ir veda savo civilizaciją į pergalę. Tai puikus pasirinkimas didesnėms kompanijoms – jį gali žaisti iki septynių žmonių. Kadangi žaidėjai atlieka veiksmus vienu metu, jų skaičius turi minimalią įtaką žaidimo laikui.

7 Wonders

 

Žodžių kišenėje neieškantiems ir šaradų mėgėjams

Mėgstate „Alias“ ar „Dixit“? Už šių visiems gerai žinomų stovi ištisa gausybė niekuo jiems nenusileidžiančių ir dar geresnių stalo žaidimų!

Geriausio 2019 metų žaidimo apdovanojimą „Spiel des Jahres“ pelnęs stalo žaidimas „Tiktai vienas“ yra kooperacinis stalo žaidimas, kuriame stengsitės išsiaiškinti kiek įmanoma daugiau žodžių. Jums reikės sugalvoti geriausias užuominas komandos draugui ir būti originaliems, nes pasikartojančios užuominos bus panaikintos. Šį žaidimą gali žaisti nuo 3 iki 7 žaidėjų ir būtent šis pasikartojančios užuominos elementas išskiria „Tiktai vieną“ iš panašaus tipo žaidimų ir paverčia jį unikaliu.

Tiktai Vienas - Board PunksNuotrauka – stalo žaidimų klubas „Board Punks“)


„Codenames“ – kitas fantastiškas žodžių asociacijų žaidimas, kurį lengva paaiškinti ir suprasti, o įsitraukti galima kad ir viduryje žaidimo. Jame tarpusavyje varžosi dvi slaptųjų agentų komandos, o laimi ta, kuri pirmesnė išsiaiškina visus slaptųjų agentų slapyvardžius. Vienas geriausių dalykų tas, kad žaidėjų skaičius nėra griežtai apibrėžtas – pavyzdžiui, galima pradėti žaisti tik su dviem žaidėjais komandoje, o žaidimo eigoje gali prisijungti daugiau žaidėjų.

Na, o jei labiau patinka vaizdinės asociacijos, galite išbandyti „Codenames: Pictures“ (arba net sujungti abu šiuos žaidimus vieną su kitu). Norite šeimoje žaisti dviese? Originalus žaidimas turi dviejų žaidėjų variantą, tačiau tokiu atveju dar geriau įsigyti „Codenames: Duet“, žaidimo versiją sukurtą būtent dviem žaidėjams.

 Codenames: Pictures

Maži ir geri – tikri lobiai stalo žaidimų dėžutėje

Kartais mažoje stalo žaidimo dėžutėje, už itin patrauklią kainą, slepiasi daugiau nei tikėtasi. Apdovanojimus pelnęs kooperacinis žaidimas „The Crew“ yra geras pavyzdys, kaip geras žaidimas nebūtinai privalo turėti gausybę komponentų. Kartais ir nedidukė kortų kaladė gali paversti vakarą įsimintinu, o su „The Crew“ taip tikrai ir atsitiks – šiame žaidime tapsite astronautų komanda ir leisitės į nuotykius kosmose net 50-yje misijų. Su kiekviena iš jų iššūkiai taps vis sudėtingesni ir žaidimas taps dar labiau kvapą gniaužiantis.

The Crew

Kortų žaidimas „Bohnanza“ taip pat gali būti laikomas stalo žaidimų klasika – jis išleistas 1997 metais, tačiau net ir po tiek metų jis toks pats populiarus, yra leidžiamas ir verčiamas į naujas kalbas. Žaidime „Bohnanza“ tapsite... pupų augintojais. Skamba keistokai? Galbūt, tačiau žaidimas puikiai išlaiko temą su linksma komunikavimo tarp žaidėjų kupina strategija. Jūs sodinsite pupas, rinksite jų derlių ir prekiausite jomis su kitais žaidėjais. Prekiavimo dalis itin svarbi – galėsite prekiauti ir žadėdami pupas į ateitį.

Bohnanza

Tikimės, kad kažkuris iš šių stalo žaidimų yra būtent tai, ko jūs ieškojote.

Nepersistenk – dovanok stalo žaidimą! 

 

Ankstesnis straipsnis Kalėdinių dovanų gidas 2022: dovanų idėjos vaikams

Palikti komentarą

Komentarai turi būti patvirtinami prieš juos publikuojant

* Reikalingi laukai